Susurluk Labirenti

Susurluk Labirenti - Hakan Türk E-Kitap İndir
Yazar(lar) Hakan Türk
Kategori(ler) Siyaset-Politika
Yayınevi Akademi - Hakan Türk
ISBN 9799758208073
Yıl 2002
Sayfa 268
E-Kitabı İndir
Beğen (1) Sorun Bildir
NOT: Bu E-Kitapın Tanıtımı yapılmış olup İsterseniz Yukarıdaki İndir Butonundan "Satın Al" alabilirsiniz.

Açıklama

Susurluk ile ilgili kim ne dedi?...

Susurluk nedir, herkese Susurluk ne ifade ediyor? Belki kamuoyuna bunun bir kez daha anlatılması gerekiyor. Susurluk, kimine göre devletin kendi güvenliğini sağlamak açısından bazı işlemlere girmesi, bazı özel görevler üstlenmesi ve bunu bazı özel görevlilere havale etmesi. Sonrasında da bu özel görevlilerin bu görevleri kendi kişisel çıkarları için kullanmaları...
-Alı Kirca, Gazeteci-

Abdullah Çatlı, nerede kullanılırsa kullanılsın, yani "devlet için, devletle beraber olmuş" deniliyor. Bana Çatlı'nın eylemlerini savundurtmayın. Türk milletini tabii düşmanlarına karşı aranan solcular değil, aranan Ülkücülere teklif götürülmüştür. Bunu Susurluk Raporunun açıklanmayan sayfalarında sanırım bulabilirsiniz.
-Mehmet Gül, MHP Milletvekili-

Bu tür operasyonlar kendi kendine ve o raporun bazı yerlerinde yazıldığı gibi çok alt kademelerde alınan kararların uygulanmasıyla yapılmıyor. Bunlara en üst kademeden belli ölçüde bir açık çek verilmesiyle başlıyor.
-M. Ali Kışlalı, Gazeteci-

Biz Susurluk Komisyonunda tam dört ay görev yaptık. "Elimizdeki bilgi, belge ve ifadelere kayıtlı kalmak şartıyla, noktası virgülüne kadar siz yazın, altına biz imza atacağız" demişizdir.
-Nihan İlgün, DYP Milletvekili-