İsveç Kralını Kurtaran Kız

İsveç Kralını Kurtaran Kız - Jonas Jonasson E-Kitap İndir
Yazar(lar) Jonas Jonasson
Kategori(ler) Edebiyat
Yayınevi Pegasus Yayınları
ISBN 9786052999226
Yıl Kasım
Sayfa 456
E-Kitabı İndir
Beğen (0) Sorun Bildir
NOT: Bu E-Kitapın Tanıtımı yapılmış olup İsterseniz Yukarıdaki İndir Butonundan "Satın Al" alabilirsiniz.

Açıklama

Fikkat: Bu hikâye, okuma yazma bilmeyen ama 8645 ile 7421’i saniyeler içinde çarpabilen bir
b*k temizleyicisi, kargoyla gönderilen bir atom bombası, aynısından iki tane olduğu için babalarının nüfusa yalnızca birini kaydettirdiği ikizler, patates çiftçisi bir kontes ve tavuk kafası kesen bir kral hakkındadır.

Nombeko Mayeki, Güney Afrika’da bir kasabada doğduğunda önünde pek fazla seçenek yoktu, bu yüzden o da tuvalet temizleyicisi oldu. Fakat şans mı kader mi bilinmez, kendini ülkenin gizli atom bombası projesinin içinde buldu. Bir şekilde İsveç’e kaçmayı başarmıştı ki dünyanın en ürkütücü ajanlarını peşine taktığını fark etti. Ve ah, aşk… Nombeko tutup aynısından bir tane daha olan Holger 2’ye âşık oldu. Peki Holger 1 mi? Aman hiç canım, o da İsveç kralını öldürmeyi planlıyor. Ama bunun için biraz şeye ihtiyacı var… Zekâya!

Jonas Jonasson yine şaşırtıcı ve trajikomik bir hikâyeyle karşımızda. Kapakta yer olmadığı için, bir de biraz merak edin diye her şeyi buraya yazamadık ama okursanız Nombeko Mayeki’ye hayran kalacağınızdan eminiz!


“Aşk, şans ve matematikten oluşan bir komedi tufanı.”
Daily Express

“İyi hissettirmek ve şaşırtmak bu kitabın temel iddiası.”
Guardian

“Yüz Yaşında Camdan Atlayıp Kaybolan Adam kadar komik ve sıra dışı.”
Observer

“Bir kadın, bir bomba ve İsveç kralını devirmeye ant içmiş bir adamın komik ve inanılmaz hikâyesi. Dünyanın geri kalanı da kıkırdamaktan ölecek.”
Kirkus Reviews

“İsveç Kralını Kurtaran Kız’da Jonas Jonasson okurun, içine düşmekten büyük keyif alacağı acayip fikirlerden bir ağ oluşturmuş.”
BookPage

“Güney Afrika’dan İsveç’e kadar uzanan karakterleriyle aslında önemsiz insanların bile dünyanın kaderini değiştirebileceğini gösteren eğlenceli ve şaşırtıcı bir hikâye.”
Denver Post

Uzun yıllar boyunca Expressen gazetesinde çalışan Jonas Jonasson, medya danışmanı olduktan sonra İsveç televizyonu için etkinlikler düzenleyen bir firma kurdu. Ardından ilk romanının üzerinde çalışmak için şirketini satıp yurtdışına taşındı. Yüz Yaşında Camdan Atlayıp Kaybolan Adam, İsveç Kralını Kurtaran Kız ile Tetikçi Anders ve Her Şeyin Anlamı isimli romanlara imza atan yazar, Baltık Denizi’ndeki İsveç adası Gotland’da yaşamaktadır.