Kralların Yolu The Stormlight Archive (Fırtınaışığı Arşivi) Serisi 1

Kralların Yolu - Brandon Sanderson E-Kitap İndir
Yazar(lar) Brandon Sanderson
Kategori(ler) Roman, Fantastik, Edebiyat
Yayınevi Akılçelen Kitaplar
ISBN 9786055381301
Yıl 2014
Sayfa 912
E-Kitabı İndir
Beğen (0) Sorun Bildir
NOT: Bu E-Kitapın Tanıtımı yapılmış olup İsterseniz Yukarıdaki İndir Butonundan "Satın Al" alabilirsiniz.

Açıklama

Son Issızlık’tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.

Elçiler’in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler’in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın…

Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.
Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.

İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı. Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbinin üstüne bir âlimin cüppesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.

Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı.

Bir tanesi bizi kurtarabilir.

Ve bir tanesi de bizi yok edecek.

Bir roman yazarının liderliğin nasıl iş gören bir mekanizma olduğunu ve sevginin insan kalbine nasıl kök saldığını böylesine anlaması sık görülen bir durum değil. Sanderson şaşırtıcı derecede zeki bir adam.
Orson Scott Card

Kitaba bayıldım. Söylenecek başka ne olabilir ki?
Patrick Rothfuss
The New York Times Çok Satanlar Listesi’nden Rüzgârın Adı’nın yazarı.

(Tanıtım Bülteninden)