Öfke

Öfke - Salman Rushdie E-Kitap İndir
Yazar(lar) Salman Rushdie
Kategori(ler) Roman, Edebiyat
Yayınevi Can Yayınları
ISBN 9789750709333
Yıl 2008
Sayfa 339
E-Kitabı İndir
Beğen (1) Sorun Bildir
NOT: Bu E-Kitapın Tanıtımı yapılmış olup İsterseniz Yukarıdaki İndir Butonundan "Satın Al" alabilirsiniz.

Açıklama

Hayat öfkedir. Cinsel, ödipal, siyasi, sihirli, hayvanca öfke bizi en yüksek doruklarımıza çıkarır ve en bayağı derinliklerimize indirir. Yaratıcılık, esin, özgürlük, tutku kadar, şiddet, acı, yıkım; vurduğumuz ve yediğimiz, ardından kendimizi asla toparlayamadığımız darbeler de öfkeden beslenir.

Malik Solanka, Hint asıllı bir felsefecidir. Oyuncak bebeklerin felsefe tartıştığı bir TV programıyla ün ve para kazanır. Bir gün, hiçbir açıklama yapmadan, ailesini ve Londra'yı terk ederek New York'a kaçar. Yüreğinde müthiş bir öfke büyümekte, sevdiklerine zarar vermekten korkmaktadır. Ne ki, New York'ta da korkunç bir öfke çemberinin içinde bulur kendini...

Geceyarısı Çocukları, Şeytan Âyetleri, Utanç, Soytarı Şalimar gibi her biri geniş yankı uyandıran, tartışmalar yaratan romanların yazarı Salman Rushdie, New York'un içini dışına çıkaran Öfke'de, 21. yüzyıl başlarının Amerikan toplumuna en sert taşlamalardan birini yöneltiyor. Öfke, baş döndürücü tempoda ilerleyen bir trajikomedi. New York, New York olalı böyle anlatılmadı.

Dış Basından

"Salman Rushdie'nin insanlığın trajikomik durumunu -bu trajedikomedinin boyutlarını, saçmalığını ve korkunç yanlarını- mükemmel kavramış olması, onu İngiliz dilinin en zeki kurmaca yazarlarından biri kılıyor."
Gail Caldwell, The Boston Globe

"Rushdie, toplum, kültür ve politika konusundaki düşüncelerini, hikâyelerinin ve bu hikâyeleri anlatış temposunun içine yediriyor. Metnin düşünsel gücü, çokkatmanlılığından ileri geliyor. Yazarın birleştirici enerjisi; mitlerle eski hikâyeleri, güncel olaylarla arketip duyguları bir araya getirme biçimi, gerçeği hayale dönüştürüyor."
Los Angeles Times Book Review

"Belli ki kıta değişikliği Rushdie'yi canlandırmış. Yeni kitabı tam bir Amerikan romanı; 21. yüzyılın ilk yıllarında Amerikan toplumunun acı verecek kadar ironik, yer yer alabildiğine gülünç bir portresi..."
Publishers Weekly
(Tanıtım Yazısından)